generatory prądu

Generatory prądu

Generatory prądotwórcze są często stosowane tam, gdzie nie mamy dostępu do energii elektrycznej. Poza tym, znajdują zastosowanie w sytuacji przerwy w dostawie prądu. Dzięki temu maszyny w firmie będą cały czas działać, nawet mimo braku prądu. Nowoczesne agregaty prądotwórcze występują w wielu rodzajach, które warto poznać. Jakie rodzaj agregatu wybrać? Co jest ważne podczas wyboru?

Typy agregatów prądotwórczych

Producenci zapewniają wiele rodzajów agregatów, które podzielić można ze względu na liczbę faz i rodzaj paliwa. Wyróżnić można agregaty z silnikiem wysokoprężnym. Odznaczają się mocą znamionową na poziomie kilku kilowatów. Kolejna opcja to agregat prądotwórczy z silnikiem benzynowym, który rzadko ulega awariom. Wydajna praca urządzenia jest sporym atutem. Ze względu na liczbę faz można podzielić agregaty na jedno o trójfazowe. Proces wyboru urządzenia jest zależny od zastosowania i oczekiwań odbiorców.

Który agregat prądotwórczy kupić?

Jak wybrać idealny agregat prądotwórczy. Wszystko zależy od tego, gdzie zamierzamy korzystać z urządzenia: Agregat prądotwórczy do domu - w tym wypadku sprawdzi się niewielkie urządzenie jednofazowe, które podtrzyma sprzęty zasilane z gniazdka. Agregat prądotwórczy do firmy - w firmach stosuje się zazwyczaj modele trójfazowe o dużej mocy. Mają one za zadanie zapewniać niezakłóconą pracę nawet wielkim maszynom w razie przerw w dostawie prądu. Agregat prądotwórczy do gospodarstwa - w gospodarstwach zazwyczaj stosuje się agregaty diesla o napięciu 400V. Agregat prądotwórczy na budowę - na placu budowy sprawdzają się modele trójfazowe w wersji przenośnej. Faktem jest, że szeroka oferta producentów daje wiele możliwości.

Zasada działania agregatu prądotwórczego?

Jak działają prądotwórcze agregaty? Zasada działania nie jest skomplikowana. Wszystko rozpoczyna się w silniku. W nim energia spalana jest zamieniana na energię mechaniczną. Ta z kolei za pomocą wirnika przekształca się w siłę elektromotoryczną, która w kolejnym etapie staje się prądem elektrycznym. Działanie opiera się na wydajności i niezawodności.

Ile pali benzyny agregat prądotwórczy?

Spalanie to ważna kwestia, która interesuje wielu użytkowników. Pamiętajmy o tym, że podawane są zazwyczaj średnie wartości spalania. Przykładowo 0,5l litra paliwa jest spalane dla agregatu o mocy do 1 kW. Z kolei 1-2 litry paliwa na godzinę są spalane dla urządzenia o mocy 2-4 kW. Sprzęty o mocach 5-6 kW spalają około 2-3,5 litra paliwa na godzinę. Są to wartości przybliżone, które mogą się nieco różnić.